Bielizna biznesowa, czy coś takiego w ogóle istnieje?

1 października 2020

Tak! Jednak zacznijmy od początku.

Bielizna biznesowa opiera się na bieliźnie bazowej. Jak powszechnie wiadomo linia Basic w wielu produktach i różnych kolekcjach produktów to taka, która ma służyć jako podstawowa, łatwo dostępna, kontynuowana bez względu na obecnie panujące trendy. Taka kolekcja to świetna podstawa do stworzenia stylizacji. To prostota i styl jednocześnie, bazowe produkty nie są nudne i nijakie, są piękne i klasyczne, idealne dla osób chcących mieć możliwości modyfikacji bez obaw o to, że coś się nie uda.

Biznesowa kreacja to taka, która najbardziej opiera się na perfekcyjnym wyglądzie i dopasowaniu do ważnego spotkania, ale jeśli nie czujemy się komfortowo, nie pomoże nawet najlepsza stylizacja, a zatem WYGODA i STYL powinny odgrywać tu główne role.
To, czego nie widać na pierwszy rzut oka, potrafi nieźle namieszać. Bielizna biznesowa powinna być przede wszystkim wygodna, idealnie dopasowana i perfekcyjnie skrojona.

Obecnie nie dziwią już nas, wystające ramiączka i ozdobne aplikacje na dekolcie, choć nadal są częścią bielizny, przybrały formę bardziej swobodną, dekoracyjną. Jednak w niektórych sytuacjach zawodowych, bielizna musi być neutralna i nie powinna zwracać uwagi. W takich sytuacjach kolor ma znaczenie.

{{widget type=”catalog/product_widget_new” category_id=”122″ display_type=”new_products” products_count=”6″ template=”catalog/product/widget/new/content/new_grid.phtml” cache_lifetime=”3600″}}

Czy biała bielizna do białej bluzki to na pewno dobry pomysł?
Otóż wiele zależy od tego, co konkretnie chcemy założyć, jeśli coś białego, z tkaniny, która lekko prześwituje, biała bielizna nie będzie najlepszym pomysłem, jej kolor wybije się spod białej bluzki, tylko wzmacniając efekt bieli. Najlepszym i jednocześnie neutralnym kolorem jest beż, który w sposób naturalny zlewa się z kolorem skóry, stając się prawie niewidocznym. Beżowa bielizna to właściwie remedium na wiele kłopotliwych stylizacji, nawet pod cienkie ubrania lub wieczorowe kreacje możesz założyć gładką beżową bieliznę i cieszyć się nieskazitelnym lookiem.

Nie skreślamy białej bielizny, ten kolor świetnie się sprawdzi pod inne jasne kolory, takie jak róż, błękit oraz kolory pastelowe. Idealnie też sprawdzi się przy biurowych stylizacjach, zarówno tych najprostszych, jak i tych bardziej wymagających. Ubrania z jasnymi wzorami i biała bielizna to świetne połączenie. Oczywiście możesz wybierać też inne kolory, jednak pamiętaj, że mówimy tu głównie o wyglądzie biznesowym, a więc bardzo formalnym, perfekcyjnie opanowanym i niewyzywającym.

Czerń to klasyka, ten kolor pasuje do ciemniejszych ubrań. Przecież połączenie “małej czarnej” z czarnym kompletem bielizn, jest niczym Bonnie i Clyde i razem tworzą niesamowitą parę. Jeśli nie jesteś zwolenniczką jasnych kolorów, a skłaniasz się bardziej do ciemnych barw takich jak butelkowa zieleń, granat czy czerń , śmiało wybierz bieliznę w kolorze czarnym. Koszule, bluzki, sukienki w ciemnych kolorach oczywiście są jak najbardziej wpisane w kanon oficjalnej odzieży. Tutaj można wybierać, między bielizną w kolorach nude i czerni, ale nie jest to tak samo, jak w przypadku bieli. W bieli, jeśli dodamy kolejną warstwę białego materiału, kolor będzie mocniej widoczny, bardziej zaznaczony w miejscu, gdzie jest więcej warstw. W przypadku czerni nawet dwie warstwy tkaniny nie powodują efektu wzmocnienia koloru.
Warto obejrzeć sobie wcześniej wszystkie modele i wybrać te, które będą nam służyły najlepiej, bo jest to bielizna, która powinna być w każdej szafie nowoczesnej kobiety.