Obalamy Mity – Sprawdź najpopularniejsze mity na temat bielizny.

9 kwietnia 2020

Przedstawiamy bieliźniane fakty i mity. Wiele kobiet chce wiedzieć więcej o biustonoszach oraz o tym, co jest prawdą, a co nie na temat biustu. Prezentujemy pierwszą część faktów i mitów o stanikach i piersiach.

Czy bieliznę należy prać ręcznie?

FAKT!
Jeśli chcesz uniknąć zniszczeń i dłużej cieszyć się pięknym wyglądem zarówno swojej bielizny, jak i pięknie wyglądającego w niej biustu, zrezygnuj z prania w pralce. Nawet program prania ręcznego nie zagwarantuje nam tego rodzaju delikatności co własne dłonie. Pęknięte fiszbiny, przetarcia materiału, wystające fiszbiny, zniszczone hafty, rozciągnięte koronki, to tylko kilka przykładów czym może się skończyć pranie w pralce. Jeśli koniecznie chcesz uprać biustonosz w pralce, użyj do tego specjalnego koszyczka lub kuli, wybierz najdelikatniejszy program i nie używaj płynów zmiękczających, mogą one zniszczyć materiały z elastanem.

Czy Panie o dużych biustach skazane są na jednolite, miękkie modele?

MIT!
Być może jeszcze kilka lat temu tak było, jednak obecnie kobiety o dużych biustach mogą znaleźć wiele różnych rodzajów staników. Usztywniany Full-cup, Półusztywniany Semi-soft, Miękki soft, lekka, oddychająca pianka typu spacer, to tylko kilka rodzajów biustonoszy, jakie można znaleźć w ofercie dla większych piersi. A co do kolorów, nie mamy wątpliwości-lekkie koronki, zwiewne hafty i desenie, w pełni zadowalają posiadaczki pełnego biustu.

{{widget type=”catalog/product_widget_new” display_type=”new_products” products_count=”6″ template=”catalog/product/widget/new/content/new_grid.phtml” cache_lifetime=”3600″}}

Czy mogę mieć piersi różnej wielkości?

FAKT!
Najczęściej można spotkać się z układem, gdzie lewa pierś jest odrobinę większa. Jednak zazwyczaj różnica jest na tyle niewielka, że jest niezauważalna. Zdarzają się kobiety z większą asymetrią piersi, lecz nawet różnica jednego rozmiaru, dla doświadczonej brafitterki nie jest problemem w idealnym dobraniu bielizny.

Czy czerwone ślady na ciele oznaczają za mały obwód?

MIT!
Odcisk na ciele jest spowodowany przez kilkugodzinne położenie obwodu w tym samym miejscu. Taki efekt będzie nawet przy biustonoszu, którego obwód będzie za luźny. To działanie znane nie tylko z użytkowania bielizny, weźmy za przykład zegarek, chociaż nie jest za ciasno zapięty, po całym dniu noszenia zauważymy ślad w postaci odciśniętej bransolety lub paska. Nie stanowi to problemu, jeśli krótko po zdjęciu bielizny ślad znika. Jeśli natomiast powstają otarcia lub rany powodujące ból i dyskomfort, to znak, że biustonosz jest źle dobrany.

Czy fiszbiny w biustonoszach powodują ból i otarcia?

MIT!
Właściwie dobrany rozmiar, ma tu kluczowe znaczenie, ponieważ do fiszbiny również mają różne rozmiary, szerokości i wygięcie, drut ma okalać piersi, a nie powodować ucisk, otarcia, rany. Zbyt małe rozmiary będą powodowały powyższe problemy, biust będzie się “wylewał” przez górną krawędź lub pod pachą, a drut tylko pogorszy efekt. Dopasowany rozmiar to podstawa komfortu piersi. Fiszbiny są po to, by okalać pierś i pomóc w jej podtrzymaniu.

Czy bez względu na obwód, miseczka jest zawsze taka sama?

MIT!
Weźmy za przykład miseczkę E, wydaje się, że to duży rozmiar, ale nic bardziej mylnego. Litera nie jest oznaczeniem głębokości miseczki, a jedynie różnicą w obwodach w biuście i pod biustem.
Przykład:
Pani z rozmiarem 65E ma wymiary: obwód pod biustem 65 cm, obwód w biuście 86 cm, różnica między obwodami to 21 cm, czyli rozmiar E obwód 65.
Pani z rozmiarem 105E ma wymiary: obwód pod biustem 105 cm, obwód w biuście 126 cm, różnica między obwodami to 21 cm, czyli rozmiar E obwód 105.

Obie Panie mają miseczkę E, ponieważ w obu przypadkach różnica między obwodami to 21 cm, ale już w liczbach widać jak duża jest różnica wielkości.

Dobór stanika dla biustu po operacji jest prostszy niż w innych przypadkach?

MIT!
Piersi po operacjach plastycznych są sztywne, bardzo napięte i nie plastyczne, dobór biustonosza jest więc trudny, ponieważ naturalne piersi są miękkie, elastyczne, dobrze się układają, ich kształt łatwo się dopasowuje do biustonosza. Znacznie łatwiej dopasować biustonosz dla piersi naturalnych.

Czy dobre biustonosze są droższe?

FAKT!
Prawdą jest też to, że podczas promocji czy wyprzedaży można trafić na świetną, niską cenę, jednak regularne ceny mogą wydawać się wysokie. Maszynowe cięcie, szycie i brak kontroli jakości to podstawa ograniczenia kosztów. Materiały wysokiej jakości, wykwalifikowana kadra pracowników czuwających nad produkcją od projektu aż do wysyłki. Innowacyjne technologie, tkaniny sprowadzane z całej europy. Wszystko po to by efekt zadowolił nawet najbardziej wymagające klientki.