Biust karmiący – potrzeby

22 lipca 2016
BS0584-ECR-0

Ten poradnik jest dla tych z Was, które są w ciąży, karmią piersią a może dopiero planują swoje macierzyństwo i zastanawiają się, czy warto na ten czas zakupić specjalną bieliznę.

Jak zmieniają się piersi?

Biust w wyniku zmian hormonalnych w ostatnim trymestrze ciąży powiększa się około od jednego do dwóch rozmiarów, aby po porodzie, kiedy rozpocznie się laktacja, zwiększyć swoją objętość o dodatkowe dwadzieścia pięć procent. Jeśli nosiłyście rozmiar np. 70F to być może teraz będziecie potrzebowały 75G? Zmierzcie na nowo centymetrem krawieckim swoje wymiary pod biustem i w biuście, aby dopasować właściwy rozmiar. Stabilne podtrzymanie piersi w tym okresie i zadbanie o dobór prawidłowego rozmiaru bielizny jest kluczowe, aby po okresie karmienia skóra na biuście była napięta a biust nadal zachował atrakcyjny kształt.

BS0565-ROZ-0
BS0572-ECR-0

Biustonosze dla mam karmiących marki Gaia z kolekcji wiosna/lato 2016. Modele 565 i 569 mają usztywnianą miseczką, którą można szybko odpiąć za pomocą wygodnego klipsa „Quickclick”. Biustonosze są dostępne w rozmiarach 65 D-J, 70 C-I, 75 B-H, 80 B-G, 85B-F, 90B-E, 95B-D.

Aktywne podtrzymanie

Karmienie dziecka w bieliźnie codziennej, którą do tej pory używałyście będzie trudne i uciążliwe. Aby odsłonić pierś musiałybyście zsunąć całe ramiączko biustonosza i odchylić miseczkę. Jest to mało dyskretne i komfortowe, szczególnie, gdy dziecko będzie wymagało karmienia na spacerze, w podróży czy w innych miejscach publicznych. We wszystkich modelach Gaia dla mam karmiących zastosowaliśmy przy ramiączku wygodny plastikowy klips, którym możesz jedną ręką wypiąć i wpiąć miseczkę. W trakcie karmienia miseczka cały czas jest stabilnie podtrzymywana przez ramiączko, dzięki czemu dyskretnie i bez obawy odsłonięcia całej piersi, nakarmicie dziecko w każdym miejscu.

BS0529-BIA-0
BS0528-ECR-10

W modelu 529 zastosowaliśmy innowacyjne fiszbiny specjalnie dobrane do bielizny dla mam karmiących. Są plastyczne i dopasowują się do kształtu piersi. Miseczka jest wykonana ze 100% bawełny, którą termicznie wymodelowaliśmy w kształt półkuli. Dzięki temu biustonosz nadaje bardziej zaokrąglony profil piersiom. W modelu 528 miseczki są z dzianiny formowanej termicznie, ale nie stosowaliśmy fiszbin.

Naturalnie i zdrowo

Przed porodem i w czasie laktacji zwiększa się tkliwość piersi, które stają się bardziej wrażliwe. Dlatego ważne jest, aby materiały, z których wykonana jest bielizna, były miłe dla skóry. We wszystkich biustonoszach Gaia z linii Mama collection wnętrze miseczki wyściełane jest antybakteryjną bawełną. W wiosennej kolekcji zastosowaliśmy w materiałach na miseczkach i pasie obwodu materiał pochodzenia roślinnego – wiskozę, który w dotyku jest podobny do bawełny a dodatkowo doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz.

BS0523-ECR-0
BS0569-ECR-10

Biustonosze dla mam Gaia – modele 523 (semi-soft) i 569 (full cup) – wykonane są z wiskozy i od wewnątrz wyściełane bawełną.

Kiedy kupić bieliznę do karmienia?

Miesiąc przed porodem wybierzcie się na zakupy bieliźniane, tak, aby na okres karmienia mieć przygotowany już biustonosz (optymalnie dwa). Pamiętajcie, że kiedy rozpocznie się laktacja rozmiar piersi może się zmienić. Kiedy zauważycie, że miseczka jest za mała (pierś „przelewa się” ponad krawędź biustonosza) a obwód za luźny (zapięcie unosi się w górę), poproście bliską osobę o zakup prawidłowego rozmiaru. Warto wcześniej pomyśleć również o wkładkach laktacyjnych, które włożone do miseczki biustonosza, dyskretnie zabezpieczą wypływ pokarmu, co może nastąpić już w zaawansowanej ciąży.

W okresie ciąży i karmienia przynajmniej raz w miesiącu sprawdzajcie czy Wasza bielizna jest cały czas dobrze dopasowana. To świetny sposób na zadbanie o kondycję biustu. Wspierajcie delikatną skórę piersi preparatami – nawilżajcie, masujcie i natłuszczajcie.

Gdybyście miały pytania, wyślijcie do nas wiadomość na Facebooku!